17 09 2021

روز دوشنبه 29 فروردین 1401 از فاز اول پورتال جدید دانشگاه کردستان رونمایی شد.

رونمایی از پورتال جدید دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، روز دوشنبه «۲۹ فروردین» سال‌ جاری از فاز اول پورتال جدید دانشگاه کردستان رونمایی شد. 
مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه کردستان اظهار داشت: در این فاز از صفحه اصلی پورتال رونمایی شد و در فاز بعدی سایت‌های جدید معاونت‌ها، دانشکده‌ها و سایر واحدهای دانشگاه نیز بعد از بارگذاری محتوی به صفحه اصلی لینک می‌شوند. 

دکتر محمد فتحی تصریح کرد: پورتال جدید دانشگاه کردستان بر بستر لایفری که از آخرین تکنولوژی‌های طراحی پورتال سازمانی است طراحی شده است. به گفته وی، این تکنولوژی علاوه بر متن باز بودن و قابلیت توسعه جهت برآورده کردن نیازمندی‌های آتی دانشگاه کردستان، دارای ویژگی‌های مدیریت محتوی، چندزبانگی، ارتباط با سامانه های آموزشی و  پژوهشی، مدیریت تعداد بالای کاربران و زیر سایت‌ها و همچنین طراحی صفحات شخصی اساتید است. 

مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه گفت: در طراحی پورتال جدید دانشگاه، سادگی و مخاطب محوری به عنوان اولویت در طراحی در نظر گرفته شده‌اند. 
دکتر فتحی همچنین عنوان کرد: در این طراحی سعی شده است رویکرد رایج سازمان محوری در پورتال‌های موجود سازمانی به رویکرد مخاطب محوری تبدیل شود و مخاطبان دانشگاه شامل استادان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان در کمترین زمان به سرویس مورد نظر خود برسند. 
وی افزود: با توجه به استفاده عموم کاربران از موبایل و تبلت، پورتال جدید قابلیت انطباق و  نمایش در انواع پلتفرهای سخت افزاری و نرم افزاری را دارد.